HAKKIMIZDA
ŞENGÜN GEMİ SANAYİ

         HAKKIMIZDA         Tersanemiz balıkçı tekneleriyle dünyada bir numara olmuş Trabzon'un Sürmene ilçesinin Çamburnu beldesinde 1980 'li yılların başında Ferhat Şengün ve Temel Şengün kardeşlerin ahşap tekne imalatını bırakıp saç tekne imalatına yönelmesiyle kurulmuştur. Tersanemiz bu alanda bölgenin ilki olup diğer ahşap tekne imalatçılarına da öncü olmuştur.

         1998 yılının son ayında kurucularımızdan sayın Ferhat Şengün'ün vefatı sonucu ve kardeşi Temel Şengün'ün hisselerini oğulları Göksal ve Yüksel Şengün'e devretmesi ile yeni bir oluşuma giden tersanemiz Kemal Şengün önderliğinde faaliyetini günümüze kadar sürdürmüştür.

         Şengün Gemi Sanayi, 15.000 m² lik alana ve 44 m boyunda kızağa sahip olmakla bölgenin en büyük kızağını bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca küçük tekneler için de 27 m lik kızağa sahiptir.

         Tersanemiz 125 m ye kadar yük gemisi, tanker gemisi, balıkçı gemisi, yolcu gemisi, yat, römorkör ve her türlü yüzer aracı yapabilecek teknolojik donanıma sahiptir. Ayrıca bu gemilerin bakım onarımları da mühendislerimiz ve tecrübeli ustalarımız eşliğinde Şengün Gemi Sanayi bünyesinde uluslararası standartlara uygun olarak yapılmaktadır.
 
Adres Bilgileri
Tersane Küme Evleri NO: 33
Çamburnu Mah. / Sürmene / Trabzon / Türkiye
İletişim Bilgileri
Tel : + 90 462 752 20 60 - 752 30 09
Fax : + 90 462 752 22 69
E-posta Adresleri
info@sengungemi.com.tr
sales@sengungemi.com.tr
Şengün Gemi Sanayi | © 2022 - Tüm hakları saklıdır
Design & Code : Efortek Yazılım